انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی
Iranian Radiographic Scienses Association (IRSA) - East Azarbayjan Branche 
قالب وبلاگ

اطلاعات عمومي همكاران و بيماران (۸)

باریوم انما چیست ؟

   ترجمه :  علی طریقت نیا : کارشناس رادیولوژی بیمارستان عالی نسب

چرا برای شما باریوم انما درخواست شده است؟

نکات مهم در رابطه با آماده شدن برای این آزمون:

چه کسی این آزمون را انجام می دهد؟

نحوه انجام روش:

جهت مشاهده كامل مقاله به روي كلمه (ادامه) كليك نمائيد


موضوعات مرتبط: Radiology، مقالات ارسالی
ادامه مطلب
[ پنجشنبه ۱۳۸۸/۰۸/۲۸ ] [ 18:1 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

ورزش صحبگاهي ورزشهاي درماني و حركت اصلاحي

براي همكاران دانشگاه علوم پزشكي تبريز

زمان شروع تمرينات : شنبه ۲۳/۸/۱۳۸۸

مجري : مديريت تربيت بدني دانشگاه علوم پزشكي تبريز

جهت مشاهده پوستر به روي كلمه( ادامه) كليك كنيد


موضوعات مرتبط: اخبار گروه
ادامه مطلب
[ دوشنبه ۱۳۸۸/۰۸/۲۵ ] [ 22:5 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]
بسمه تعالي

بدینوسیله حضور بیش از ۷۰۰ نفر از همکاران محترم‌‌ ،اساتید گرامی، دانشجویان و كليه پرتوكاران عزيز درسطح استان و شهرستانهای همجوار را که در همايش روز جهاني راديولژي شرکت نمودند و باعث برگزاري با شكوه اين مراسم گرديدند به جامعه پرتوكاران استان تبريك گفته و مراتب قدرداني و تشكر خويش را اعلام مي نمائيم.

                            گروه کارشناسی رادیولژی و انجمن علوم پرتونگاری استان

[ یکشنبه ۱۳۸۸/۰۸/۲۴ ] [ 0:20 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

با عرض سلام خدمت همکاران محترم:

احتراما به اطلاع می رساند که جهت مشاهده گزارش تصویری اهدای جوایز ، ثبت نام و تدارکات و پذیرائی همایش روز جهانی رادیولوژی به سایت انجمن علوم پرتونگاری استان آذربایجان شرقی مراجعه فرمائید .

مراسم تقدیر از همکاران جهت تدارک همایش             عکس مربوط به پذیرایی از میهمانان پرتوکار

عکس از دسته گل های مراسم                        عکس مربوط به پذیرایی از میهمانان پرتوکار

مراسم تقدیر از همکاران ستادی و پرتوکاران بازنشسته


موضوعات مرتبط: اخبار گروه
[ شنبه ۱۳۸۸/۰۸/۲۳ ] [ 17:44 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

گزارشی از نوازندگان

همایش روز جهانی رادیولوژی

همایش روز جهانی رادیولوژی با هنرمندی فرزندان همکاران پرتوکار جناب آقای کریم داور و آقای اردشیر بهروزی ادامه یافت .در ابتدای تک نوازی هنرمند نوجوان آقای بابک داور به اجرای قطعاتی با ویلن پرداخته و در ادامه آقایان مهران بهروزی و بابک زینالی به اجرای قطعاتی آذری با تار و ناقاره پرداختند .

جهت مشاهده عکس های هنرمندان نوجوان به روی کلمه (ادامه) کلیک کنید


موضوعات مرتبط: اخبار گروه
ادامه مطلب
[ شنبه ۱۳۸۸/۰۸/۲۳ ] [ 17:2 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

توضیحاتی در مورد میهمانان شرکت کننده در

همایش روز جهانی رادیولوژی

در روز همایش بیش از ۵۰۰ نفر از پرتوکاران استان در مراسم شرکت نموده بودند . در این میان حضور همکاران پرتوکار از شهر های ارومیه ، میاندواب ، پیرانشهر ، زنجان ، سنندج و دانشجویان رشته رادیولوژی بسیار چشمگیر بود .

در میان میهمانان ، همکاران ستادی دانشگاه مانند کارشناسان اداره  بازرسی ، کارشناسان حراست ، کارشناسان کارگزینی ، کارشناسان معاونت پشتیبانی و معاونت درمان ، کارشناسان نیروی انسانی و اداره پرستاری پر رنگ تر بود .

جهت مشاهده عکس های میهمانان به روی کلمه ( ادامه) کلیک کنید


ادامه مطلب
[ جمعه ۱۳۸۸/۰۸/۲۲ ] [ 15:37 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

مشروح متن سخنرانان شرکت کننده در

جلسه همایش روز جهانی رادیولوژی

 

سومین همایش روز جهانی رادیولوژی با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از پرتوکاران در تالار شایان مهر دانشکده پزشکی تبریز برگزار گردید .

در ابتدا مراسم با سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز و در ادامه آیاتی از کلام الله مجید تلاوت گردیده وآقای سلطانی مجری همایش ، ریز برنامه های همایش را قرائت تمودند .

در این همایش جناب آقای دکتر خلیلی ، قائم مقام وزیر در استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز سخنانی را بیان و ضمن تبریک این روز به همکاران از انسجام گروه کارشناسی رادیولوژی و انجمن علوم پرتونگاری استان در اجرای همایش تقدیر نمودند .

ایشان به تلاش معاونین دانشگاه در جذب اعتبار و افزایش مجوز استخدامی اشاره کرده و افزودند که اجرای بخشنامه فوق العاده کار با اشعه بر اساس رای دیوان مستلزم تامین اعتبار از سوی وزراتخانه متبوع می باشد و مکاتباتی با نمایندگان مجلس و وزیر بهداشت  در این زمینه صورت گرفته است .

یکی دیگر از سخنرانان جلسه جناب آقای دکتر راد ، پدر رادیولوژی ایران و رئیس دپارتمان رادیولوژی دانشکده پزشکی بود .ایشان نیز ضمن تشکر از همکاران توضیحاتی در مورد تاریخچه کشف اشعه ایکس و ویلیهام کنراد رونتگن ارائه نمودند .

آقای دکتر دبیری رئیس شورای شهر تبریز و متخصص طب هسته ای بیمارستان امام رضا(ع) نیز در سخنانی به پیشرفت های بعد از انقلاب در زمینه تهیه صلح آمیز رادیو داروهای پزشکی و صنعتی اشاره کرده و به بیان مشکلات دانشگاه در تامین اعتبارو خرید دستگاه های جدید تصویر برداری مانند PET اشاره نمودند .

 در ادامه جلسه جناب آقای دکتر مجیدی ، معاون پشتیبانی دانشگاه و عضو انجمن تکنولوژیست های رادیولوژی استان از فعالیت کمسیون ماده ۸ استان در ساماندهی پرونده پرتوکاران استان تقدیر و تشکر نموده و افزودند که معاونت پشتیبانی و سایر معاونت ها تلاشی مضاعف را جهت احقاق حقوق پرسنل دانشگاهی آغاز نموده و در این زمینه خواستار مساعدت بیشتر مسئولین وزراتخانه شدند .

در ادامه جلسه آقای طوی بیگی ، رئیس گروه کارشناسی رادیولوژی و آقای بهروزی ، رئیس هیئت مدیره انجمن علوم پرتونگاری استان گزارشی از عملکرد گروه و انجمن را به استحضار میهمانان شرکت کننده در جلسه ارائه نمودند .

جهت مشاهده عکس های سخنرانان همایش به روی کلمه (ادامه) کلیک کنید


موضوعات مرتبط: کنگره های رادیولوژی، اخبار گروه، جلسات گروه
ادامه مطلب
[ جمعه ۱۳۸۸/۰۸/۲۲ ] [ 14:51 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

با عرض سلام خدمت همکاران محترم :

احتراما ضمن تشکر از حضور پور شور همکاران پرتوکار استان و استان های همجوار به استحضار می رساند که سومین همایش روز جهانی رادیولوژی با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از همکاران پرتوکار در تالار شایان مهر دانشکده پزشکی برگزار گردید .

در این همایش یک روزه که با حضور جناب آقای دکتر خلیلی ، ریاست محترم داشگاه علوم پزشکی تبریز و جناب آقای اعزازی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و معاونین پشتیبانی و درمان دانشگاه و همکاران ستادی و دانشگاهی برگزار گردید مشکلات صنفی همکاران به اطلاع مقامات دانشگاهی رسید.

در ادامه همایش هنرمندان نوجوان جناب آقایان بابک داور و مهران بهروزی و  بابک زینالی به اجرای برنامه موسیقی پرداختند .

 در ادامه جلسه از همکاران محترم و بازنشستگان پرتوکار طی مراسمی تقدیر بعمل آمد .

 جهت مشاهده عکس ها به روی کلمه (ادامه) کلیک کنید


موضوعات مرتبط: اخبار گروه
ادامه مطلب
[ پنجشنبه ۱۳۸۸/۰۸/۲۱ ] [ 19:43 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

با عرض سلام خدمت همکاران و دانشجویان محترم:

احتراما به اطلاع می رساند با توجه به پیش بینی حضور گسترده پرتوکاران سایر استان ها در مراسم جشن ، از دانشجویان محترم رشته رادیولوژی درخواست می شود جهت شرکت در مراسم کارت دانشجویی را همراه داشته باشند .

از میهمانان پرتوکار سایر استان ها در خواست می شود جهت هماهنگی اسکان و اقامت به نمایندگان گروه و انجمن مستقر در سالن همایش مراجعه و ثبت نام نمایند .

جهت مشاهده ریز برنامه همایش به روی کلمه (ادامه) کلیک نمائید .


موضوعات مرتبط: اخبار گروه
ادامه مطلب
[ سه شنبه ۱۳۸۸/۰۸/۱۹ ] [ 18:42 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

با عرض سلام و تبریک روز جهانی رادیولوژی خدمت همکاران گرامی :

احتراما به اطلاع می رساند که معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، جناب آقای دکتر صادق پور ضمن تبریک ۱۷ آبان مراتب تشکر و قدردانی خود را به کلیه کادر فنی پرتوکاران شاغل در مراکز واحد های پرتو پزشکی ابلاغ و دستور داده اند که به نحو شایسته از زحمات و خدمات پرتوکاران استان تقدیر و تشکر بعمل آید .

جهت مشاهده متن نامه به روی کلمه ( ادامه) کلیک کنید


موضوعات مرتبط: اخبار گروه
ادامه مطلب
[ سه شنبه ۱۳۸۸/۰۸/۱۹ ] [ 0:25 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

با عرض سلام خدمت همکاران محترم :

احتراما به اطلاع می رساند که معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز جناب آقای دکتر صادق پور ، همایش روز رادیولوژی را که در مورخه ۲۱/۸/۸۸ در تالار شایان مهر دانشکده پزشکی تبریز برگزار خواهد شد ، را طی نامه ای به تمامی مراکز درمانی استان اطلاع و از تمامی پرتوکاران جهت شرکت در همایش دعوت بعمل آورده اند .

جهت مشاهده متن نامه به روی کلمه ( ادامه) کلیک کنید


موضوعات مرتبط: اخبار گروه
ادامه مطلب
[ سه شنبه ۱۳۸۸/۰۸/۱۹ ] [ 0:11 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

پیام جامعه جهانی پرتوکاران به مناسبت روز جهانی رادیولوژی

نقل از سایت پرتو مهر

 

Radiographers Care About YOUR Protection

 The ISRRT( The International Society of Radiographers and Radiological Technologists) has pledged its support to the ‘Image Gently’ campaign. The goal of this campaign is ‘to change practice by increasing awareness of the opportunities to lower radiation dose in the imaging of children’.

 The ISRRT encourages radiographers that while they are  \enhancing the theme of ‘Radiographers care about YOUR protection’  that they also incorporate the  ‘Image Gently’ goal in their programs to celebrate 2009 World Radiography day 

در جشن روز جهانی رادیوگرافی در سال 2009 قول بدید تغییر دهید روش کارتون رو  با افزایش آگاهی از فرصتهایی برای کاهش اشعه در تصویر برداری کودکان.وهمچنین از خودتون در مقابل اشعه بیشتر محافظت کنین...


موضوعات مرتبط: اخبار گروه
[ دوشنبه ۱۳۸۸/۰۸/۱۸ ] [ 0:35 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

جهت مشاهده متن کارت دعوت به روی کلمه (ادامه) کلیک کنید


موضوعات مرتبط: اخبار گروه
ادامه مطلب
[ پنجشنبه ۱۳۸۸/۰۸/۱۴ ] [ 23:28 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

زندگی نامه ویلهام کونراد رونتگن :

نقل از سایت گروه رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی زنجان

ویلهام کونراد رونتگن ، دانشمندی که خیلی ها او را پدر علم رادیولوژی می دانند و احترام زیادی برای او قائلند و بعضی ها هم او را فقط یک فیزیکدان بزرگ  می دانند که ارتباطی به رادیولوژی ندارد . اما توجه به این نکته الزامی است که اگر او اشعه رونتگن (x) را کشف نمی کرد، شاید علم رادیولوژی هنوز هم وجود نداشت . به هر حال ما او را پدر علم رادیولوژی دانسته و بیوگرافی کامل زندگی او را ترجمه کرده و در اختیار شما دوستان قرار می دهیم . با زدن ادامه مطلب ، زندگینامه کامل رونتگن از بدو تولد تا مرگ او در اختیار شما قرار می گیرد .

جهت مشاهده کامل متن به روی کلمه (ادامه) کلیک کنید


موضوعات مرتبط: Radiology، مقالات ارسالی
ادامه مطلب
[ دوشنبه ۱۳۸۸/۰۸/۱۱ ] [ 17:54 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

دستورالعمل پیشگیری از آنفلوآنزا در ادارات

علی سعیدلو ، معاون اجرایی رئیس‌ جمهور و رئیس ستاد مقابله با آنفلوآنزای نوپدید A ، دستورالعمل پیشگیری از این بیماری را به ادارات ، شركت‌ها و سازمان‌های دولتی ابلاغ كرد.به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، در این دستورالعمل، ستاد مقابله با آنفلوآنزای جدید نوعA با بر شمردن ویژگی‌های این بیماری، آنچه كاركنان برای سلامت و حفاظت خود در مقابل این بیماری باید انجام دهند را به تفصیل بیان كرده است.این ستاد، اجرای این دستورالعمل را باعث كاهش تعداد بیماران هر سازمان دانسته و تاكید كرده است كه دستیابی به این هدف بهداشتی مهم با مشاركت همه افراد سازمان قابل تحقق است.

جهت مشاهده کامل دستورالعمل به روی کلمه (ادامه) کلیک کنید


موضوعات مرتبط: مقالات ارسالی
ادامه مطلب
[ دوشنبه ۱۳۸۸/۰۸/۱۱ ] [ 13:52 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

اولین صعود خانوادگی همکاران پرتوکار استان به کوه عون ابن علی

به روایت تصویر               ۸/۸/۱۳۸۸ مصادف با میلاد امام رضا (ع)

 

جهت مشاهده کامل عکس ها به روی کلمه( ادامه) کنید


موضوعات مرتبط: اخبار گروه، جلسات گروه
ادامه مطلب
[ یکشنبه ۱۳۸۸/۰۸/۱۰ ] [ 17:33 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

گزارش تصویری از هشتمین جلسه هماهنگی همایش روز رادیولژی

با حضور معاونت پشتیبانی دانشگاه

حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز             ۷ آبان ماه سال ۱۳۸۸

چهت مشاهده کامل عکس ها به روی کلمه (ادامه) کلیک کنید


ادامه مطلب
[ یکشنبه ۱۳۸۸/۰۸/۱۰ ] [ 0:14 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

با عرض سلام خدمت همکاران محترم :

احتراما به اطلاع می رساند که اولین صعود خانوادگی همکاران پرتوکاران به مناسبت روز جهانی رادیولژی با حضور حدود ۱۰۰ نفر از همکاران و خانواده محترماشان به که عون ابن علی برگزار گردید .

در این صعود که روز جمعه مورخ ۸/۸/۱۳۸۸ که مصادف با میلاد امام رضا (ع) به ابتکار انجمن علوم پرتونگاری استان و گروه کارشناسی رادیولژی دانشگاه علوم زشکی تبریز برنامه ریزی شده بود ، همکاران صعود دسته جمعی را ساعت ۹ صبح آغاز کرده و ساعت ۱۰ به قله کوه رسیدند .در ادامه مسابقه دومیدانی نیز بین همکاران برگزار گردید .

سپس همکاران جهت صرف صبحانه به رستوران بام تبریز رفته و پس از صرف صبحانه و دسر ساعت ۱۲ به سمت دامنه کوه حرکت کردند .

اولین صعود خانوادگی همکاران پرتوکاران به مناسبت روز جهانی رادیولژی ساعت ۳۰/۱۳ خاتمه یافت .


موضوعات مرتبط: اخبار گروه
[ شنبه ۱۳۸۸/۰۸/۰۹ ] [ 0:36 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

مشروح هشتمین جلسه هماهنگی برگزاری روز رادیولژی

 با حضور معاونت پشتیبانی دانشگاه

توضیحات آقای دکتر مجیدی ، معاونت پشتیبانی دانشگاه در مورد مطالبات پرتوکاران

توضیحات آقای دکتر محمد زاده ، رئیس بیمارستان امام رضا (ع) در مورد مشکلات پرتوکاران

توضیحات آقای طوی بیگی ، رئیس گروه کارشناسی در مورد جلسات هماهنگی روز رادیولژی

توضیحات آقای محمدی ،  مدیر برنامه ریزی جشن روز رادیولژی

توضیحات آقای سیاستی ، معاون روابط عمومی دانشگاه در مورد اطلاع رسانی جشن

جهت مشاهده کامل متن جلسه به روی کلمه (ادامه) کلیک کنید


موضوعات مرتبط: جلسات گروه
ادامه مطلب
[ شنبه ۱۳۸۸/۰۸/۰۹ ] [ 0:26 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

سمینار حفاظت در برابر اشعه در

رادیولوژی تشخیصی و مداخله ای

(دارای امتیاز بازآموزی)

همراه با برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی تصویربرداری پزشکی

ویژه پزشکان متخصص رادیولوژی- قلب و عروق- کارشناسان رادیولوژی

پزشکان و دندانپزشکان عمومی

جهت مشاهده آگهی به روی کلمه (ادامه) کلیک کنید


موضوعات مرتبط: کنگره های رادیولوژی
ادامه مطلب
[ جمعه ۱۳۸۸/۰۸/۰۸ ] [ 19:7 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

با عرض سلام خدمت همکاران محترم:

هفتمین جلسه هماهنگی کار گروه های برگزاری روز رادیولژی در دفتر گروه و انجمن برگزار گردید .در این جلسه در مورد بسته تحویلی به شرکت کنندگان در جلسه بحث و تبادل نظر گردید .آقای محمد خانی نمونه ای از کلاسور و خودکار را تهیه و جهت اعلام نظر همکاران ارائه نمودند .آقای ماهان نیز نمونه ای از لوح تقدبر پیشنهادی رو ارائه و همکاران در مورد کیفیت لوح تقدیر نظرات خود را مطرح کردند .

آقای قرخی و آقای شفیعی نیز در مورد شرکت مسئولین استان و نحوه دعوت پیشنهاداتی را مطرح نمودند .

آقای محمدی نیز پرشنامه ای را تنظیم نموده بودند که سوالاتی را در مورد نحوه پذیرایی از میهمان طرح کرده بودند .

خانم اسلامی نیز طرح های پیشنهادی خود در مورد کارت های دعوت از میهمانان را جهت اعلام نظر نهایی در اختیار همکاران قرار دادند .

در انتهای جلسه در مورد نحوه تقدیر از آقای دکتر راد در مراسم روز پنج شنبه بحث و تبادل نظر گردید .

[ سه شنبه ۱۳۸۸/۰۸/۰۵ ] [ 23:8 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]

دوره های آموزش ضمن خدمات پرسنل رادیولژی دانشگاه

احتراما با توجه به مجوز صادره از مدیریت محترم تشکیلات بودجه ، بدینوسیله برنامه دوره های آموزش ضمن خدمات پرسنل رادیولژی رسمی و پیمانی واحد های تابعه دانشگاه علوم پزشکی تبریز ارائه می شود .

جهت مشاهده جدول زمانبندی به روی کلمه ( ادامه) کلیک کنید


موضوعات مرتبط: کنگره های رادیولوژی، اخبار گروه
ادامه مطلب
[ شنبه ۱۳۸۸/۰۸/۰۲ ] [ 0:13 ] [ انجمن علوم پرتونگاری آذربایجان شرقی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

انجمن علوم پرتونگاری ایران ؛ شاخه آذربایجان شرقی ؛ انجمن صنفی کلیه پرتوکاران شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی است .
امکانات وب